Vitajte na stránke PFTeam - NEWS

Dnes to bude o zahájení Kaprárskej sezóny 2014 a výprave do Komjatíc.


Traja zmznutí a Žofia. Pokúšal som sa zistiť, prečo práve na tento termín pripadá zahájenie kaprárskej sezóny, keď práve vtedy býva najhoršie počasie. Ale ani na stránke SRZ som to nenašiel. Možno nás rybárov chceli otestovať koľko zvládneme. Tento krát to bol test ako sa patrí. Predpoveď počasia bola viac než hrozivá. Na polovici Slovenska boli výstrahy všetkého druhu. Už tam chýbal len uragán najvyššieho stupňa.

Napriek všetkým varovaniam sme vyrazili. • Prvý na Veľké Axi dorazil Cigánka a začal budovať "základný tábor". Okolo 16:00 som dorazil ja a potom Ďuri s naším "adeptom na členstvo do PFTeamu" Edko> Dobudovali sme "opevnenie proti počasiu" a čakali, až príde tá hodina, keď nahádžeme do vody prvotriedne lahôdky za desiatky €. Za silného vetra a permanentného dažďa sme to nejako dobojovali do polnoci a zaspali spánkom "skúšaných". rybárov (klik)


Je to tu. Postupné prebúdzanie do sychravého počasia, prvá káva, niečo na "zahriatie" a nahadzujeme. Okolo pol desiatej je tu prvý záber a Ďuri vytahuje 9 kg ikernačku.(klik). Po celý deň zápasíme so zlým počasím, keď nárazy vetra dosahujú hranicu 60km za hodinu a dážď už nebudem spomýnať, lebo trval 3 dni. Počas dňa je len pár záberov bez efektu. 20:41 a pekný záber na Cigankovej udici. Výsledok je dobrý. slušný kaprík okolo 6kg. Do polnoci sa už neudialo nič podstatné, len Ja som sa čím vac utvrdzoval v tom, že táto rybačka bude pre mňa bez ryby. Spestrením boli len naše "kaskadérske" kúsky s motorovou pílou, keď sme porušili všetko čo sa porušiť dalo.Práca so zlomenou rukou a niekto za fotoaparátom pod "vplyvom"16 - 17. 5. Konečne sa začne dariť aj Edovi a vyťahuje malého"lysca (klik)" Krátko na to, Ciganka zasekáva pekného šupináča a nadobúdame dojem, že by sa to mohlo konečne otočiť v náš prospech, a propo, počasie nespomýnam. V podvečer odchádza Edo za pracovnými povynnosťami a zostávame len traja. Debatujeme o tom, prečo vlastne nie sme všetci z PFTeamu? Zisťujeme, že chodíme na ryby len traja a náš nový člen Edo. Budeme musieť vzniknutú situáciu vyriešiť na najbližšej "straníckej schôdzi". Deň uplynul rýchlo a v podvečer sa ozýva Ďuriho signalizátor. Výsledkom je "slušný kaprík". V trojici nachystáme večeru a zaspávame spánkom spravodlivým. Ráno 17.5. postupne začíname baliť a odchádzame domou. Boli to náročné dni, keď nás matka príroda nešetrila a preverila naše odhodlanie chodiť na ryby aj naďalej. Ulovili sme cca 10 rýb a ja žiadnu. Cez to všetko bolo fajn a "pohodička".

Už len fotečky a "dočítania" nabudúce.

Fotogaléria

Pripravujeme Komjatice 2014


Neberte rybačku príliš vážne.Každá sa raz chytí!

S pozdravom Petrov zdar - PFTeam - Bratislava

Váš komentár

HTML Comment Box is loading comments...